AktualityCvičeníPiloti

Aero získalo osvědčení k provádění školení a výcviku na L-39NG

Tuzemský výrobce letadel Aero je oprávněn provádět výuku a výcvik na vojenské letecké technice podle nových pravidel. Osvědčení vydané Odborem dohledu nad vojenským letectvím Ministerstva obrany ČR se vztahuje na letouny Albatros, Alca i nové Engéčko.

Certifikát osvědčuje společnost Aero jako organizaci a pracoviště schválené k provádění výuky a výcviku na vojenské letecké technice. „Aero tak může realizovat výuku a výcvik nejen na letounech L-39 Albatros, L-159, ale čerstvě i na nových cvičných letounech L-39NG, které jsme začali sériově vyrábět,“ uvádí Pavel Tůma, výkonný viceprezident a Chief Program Officer Aero.

Vydané osvědčení navázalo na předchozí oprávnění pro výuku a výcvik Aero. Nově byla do činnosti zahrnuta pravidla vyplývající z evropských pravidel EMAR, jež byla přijata do národní legislativy České republiky. Approved Training Organization, její lektoři a experti z Aero jsou tímto oprávněni provádět typový a instruktorský výcvik a rozšíření dalších práv k letounům z dílny Aero.

Osvědčení je vydáno pro vzdušný prostor České republiky a vztahuje se na užívání Letiště Vodochody, které již 70 let slouží pro vývoj a zalétávání letadel tradičního českého výrobce. Další letiště a vzdušné prostory jsou předmětem autorizace Ministerstva obrany ČR. Osvědčení o způsobilosti k výuce a výcviku na vojenské letecké technice je vydáváno na základě splnění požadavků zákona o ozbrojených silách České republiky.

Tisková zpráva AERO Vodochody AEROSPACE a.s.

Výcvik nových pilotů letounu L-39NG může na Vodochodském letišti oficiálně začít. Aero získalo osvědčení o způsobilosti k provádění výuky a výcviku na vojenské letecké technice. Jako první by se měli na L-39NG cvičit piloti-instruktoři vietnamského letectva.  (foto: Aero Vodochody Aerospace, www.aero.cz)


 

 

 

(úvodní ilustrační foto: Aero Vodochody Aerospacewww.aero.cz)

(zdroj: Aero má „zelenou“ k provádění výuky na L-39NG, https://www.aero.cz/cz/o-nas/media/tiskove-zpravy/aero-vyuka/)