O autorech a webu

Webový portál czechairforce.com vznikl za účelem informovat o novinkách ve Vzdušných silách Armády České republiky a o historii českého a československého vojenského letectva. Web je tvořen amatérskou formou a pouze ve volném čase, nejedná se o oficiální stránky českého vojenského letectva. Veškeré informace a údaje pocházejí z veřejně přístupných zdrojů a jsou publikovány v souladu se zákonem č. 412/2005 Sb. o ochraně utajovaných informací.


autoři webu jsou:

Aleš HOTTMAR  – hottmar@czechairforce.com

Dlouhodobě se věnuje problematice působení Sovětského letectva Střední skupiny vojsk v Československu v letech 1968 až 1991. Na toto téma zpracoval publikaci „Soviet Air Force over Czechoslovakia 1968-1991 Part I“ pro vydavatelství JaPo Publishing. V současné době se věnuje novinkám ve výzbroji Vzdušných sil AČR.

 

Radim ŠPALEK  – spalek@czechairforce.com

Dlouhodobě se věnuje historii československého a českého vojenského letectva, a to především službě letounů MiG-21 a JAS-39 Gripen v našem letectvu. Na toto téma zpracoval celou řadu článků, publikovaných na serveru www.valka.cz. Své fotografie z leteckého prostředí publikuje na serveru www.airfighters.com.


Použití veškerých autorských fotografií a textů pro publikování (mimo převzatých textů) pouze se souhlasem autorů. Veškeré letové záběry Air-to-Air jsou dílem fotografa a redaktora magazínu LK Tomáše Souška, které rovněž publikuje na svém osobním webu www.afterburner.cz. Za jejich možnost publikování na našem webu moc děkujeme.

Dále chceme poděkovat všem spotterům a fotografům, kteří nám poskytli k publikování své záběry, jmenovitě jde o Kubu Jiráska (LKPD), Honzu Lekeše (LKKU) a Romana Vícha (LKPD). Sami z vlastní zkušenosti víme, o jak časově náročnou činnost se jedná, mnohdy bez nejistého výsledku a za počasí, které sami neovlivníme, takže za to jim rovněž patří náš dík.

Komentáře k článkům a příspěvkům jsou prozatím zakázané. Pokud by měl někdo jakékoliv upřesňující údaje k obsahu na webu, upozornění na chyby či jiné připomínky a návrhy, kontaktujte nás prosím prostřednictvím našich e-mailů. Děkujeme.