Omluva všem čtenářům a návštěvníkům webu CZECHAIRFORCE.COM

Vážení přátelé a návštěvníci našeho webu, jistě jste již zaznamenali zhruba týdenní nefunkčnost našich internetových stránek. Ta byla bohužel způsobena celosvětovým útokem na weby běžící na redakčním systému WordPress, přičemž u některých z nich došlo kvůli bezpečnostní trhlině v jednom z konkrétních pluginů ke smazání kompletní databáze, změnám přístupových hesel do administrace a k instalaci škodlivého kódu, který návštěvníky přesměrovával na nebezpečnou stránku. Tato věc bohužel postihla i nás. Z tohoto důvodu bylo nutné celý web odstavit a přes specializovanou firmu zajistit jeho odvirování, a následné zprovoznění.

I když celá záležitost nebyla způsobena naší chybou a k zabezpečení stránek jsme přistupovali velmi zodpovědně, po této velmi negativní zkušenosti, která je vždy noční můrou každého provozovatele webových stránek, jsme samozřejmě přijali určitá opatření, abychom opakování podobné záležitosti do budoucna minimalizovali. Bohužel všechny tyto kroky jsou finančně velmi náročné a začínají být pomalu nad naše současné možnosti. Provoz webu CZECHAIRFORCE.COM je totiž financován výhradně z vlastních prostředků. Jedním z možných řešení je, že by se na našem webu objevila reklama, což jsme doposud striktně odmítali. Bohužel finanční výdaje v souvislosti se zprovozněním webu a předáním jeho správy specializované firmě nás nutí toto rozhodnutí opět zvážit.

Zatím ještě definitivní rozhodnutí nepadlo, ale do budoucna tuto možnost nevylučujeme. Pevně však doufáme, že tímto případným krokem své stálé čtenáře neztratíme, i když samozřejmě reklama může řadu lidí obtěžovat. Domníváme se, že kvalitní a mnohdy originální obsah bude stále rozhodujícím faktorem při návštěvnosti našeho webu.

Vaše redakce CZECHAIRFORCE.COM