AirshowsAktuality

Den otevřených dveří letiště Čáslav bude 25. května 2019

Po dvou letech se opět na 21. základně taktického letectva uskuteční Den otevřených dveří (DOD) letiště Čáslav. Tato již tradiční akce konaná každé dva roky je zaměřena na prezentaci nejen 21. zTL, ale zúčastní se jí také většina dalších útvarů Armády ČR. Neopomenutelnou součástí jsou dynamické ukázky primárně vojenské letecké techniky, jedná se tak částečné o leteckou přehlídku. Doprovodný program bude součástí celého dne. Letošní Den otevřených dveří se bude konat v sobotu 25. května 2019.

 „Je pro mě ctí, že budeme na pořádání akce opětovně spolupracovat s  Jagello 2000, tedy s prověřeným partnerem, který má dlouhodobé zkušenosti s akcemi mnohem většího rozsahu,“ pronesl velitel 21. základny taktického letectva Čáslav plukovník Petr Tománek.

V posledních letech se ukázalo, že akce dokáže přilákat okolo 50.000 příznivců nejen letecké techniky. V plánu je opětovně rozsáhlý dětský koutek, kde budou pro ty nejmenší i ty větší připraveny různé hry či soutěže.  V rámci statických ukázek bude prezentována technika pozemních i vzdušných sil Armády ČR. Důležitým faktem je, že vstup bude opět zdarma. V letošním roce si s námi mohou návštěvníci připomenout úspěšný provoz letounů L-39 Albatros Armádou ČR. Symbolicky právě v roce konání Dne otevřených dveří armáda ukončí provoz posledních tří letounů Aero L-39ZA Albatros.


 

 

(úvodní ilustrační foto: Aleš Hottmar)

(zdroj: článek „Den otevřených dveří letiště Čáslav 2019“, autor Tomáš Maruščák, oficiální web 21. zTL, http://afbcaslav.cz)